Жаркенова Дина Кабышевна

Ст. преподаватель кафедры музыкального образования
E-mail: zharkenovad@mail.ru
dk.zharkenova@gmail.com
Ученая степень и звание: Ст. преподаватель
Научные интересы: Формирование исполнительское мастерство учителя музыки через основной музыкальный инструмент
Читаемые курсы: История русской музыки, Исполнительское мастерство учителя музыки, Профессиональный казахский (русский) язык, Подбор аккомпанемента, История зарубежной музыки, История русской музыки, Основной музыкальный инструмент, Специальный музыкальный инструмент, Практикум работы со школьным репертуаром, Современная казахская музыка (бакалавриат)
Достижения:
«Болон процесіндегі академиялық ұтқырлық» бағдарламасы бойынша халықаралық семинарда біліктілігін арттыру курсын оқығандығын айғақ-тайды және беріледі.
Ректор 15.05.2010 ж.
Научно-исследовательской центр инновационных образовательных информационных технологий. Настоящий сертификат выдан Жаркеновой Дине Кабышевне и удостоверяет, что она с 20 октября по 04 ноября 2014 года действительно прошла курсы повышения квалификации, организованных образовательных информационных технологий, по программе «Психолого-педагогические аспекты совершенствования педагогического мастерства» в объеме 72 часа. Курс был проведен д.п.н., профессором, заведующей кафедрой педагогики и психологии Беларусского государственного университета культуры и искусств, действительным членом Международной Академии гуманизации образования (германия) Малаховой Ириной Александровной (Минск,Беларусь). 04.11.2014
Регистр. № ЕУҒ-81
Certificate of participation awarded to Zharkenova Dina For the participation in ScienceDiect and Scopus Jraining 2014 leld on 18 of Decetber in the Republic of Kazakhstan
Музыкалық білім мамандығында өткен «Музыка мұғалімінің орындаушылық шеберлігі» пәндік олимпиада байқауында студенттердің орындаушылық шеберлігін өсіріп даярлағаны үшін Жаркенова Дина Қабышқызы марапатталады. ППФ деканы Наубаева Х.Т. Талдықорған, желтоқсан 2014.
Научные публикации:

1. Қобыз аспабын меңгеру барысында кейбір әдіс-тәсілдерді қолдану жолдары. «Кредиттік жүйе аясында білім беруді басқару» атты Халықаралық ғылыми-практикалық конференция материалдары.Талдықорған, 2009
  2. Оқушылармен ұлт-аспаптар оркестрін ұйымдастырудың тәрбиелік мәні. «Қазақстандық «Еуропаға жол»: экономика, білім және ғылым» атты халықаралық ғылыми - практикалық конференция материалдадары. (Талдықорған, 28-29 қазан, 2010 жыл) 1 бөлім
  3. Г.Ф. Гендель шығармашылығындағы мифологиялық кейіпкерлердің маңызы. «Қазақстандық «Еуропаға жол»:экономика, білім және ғылым» атты халықаралық ғылыми практикалық конференция материалдары.
    (Талдықорған, 28-29 қазан, 2010 жыл)1 бөлім.
  4. Музыкалық білім беру үрдісіндегі оқушылардың ең алғашқы жеке тұлғалық қасиеттері. Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 20 жылдығына орай өткізілетін «Жансүгіров тағылымы» республикалық ғылыми-тәжірибелік конференция материалдары. Талдықорған, 2011 жыл, 28-29 қазан, 2 бөлім.
  5. Оқушыларға рухани тәрбие беруде айтыс өнерінің алатын орны // «Жаңа әлемдегі жастар және ғылым» атты Республикалық ғылыми-тәжірибелік конференция материялдары. Талдықорған 2012.
  6. «Мұратхан Егінбаевтың ән-әуен шығармашылығының тәрбиелік мәні». 132-137 б. «Жансүгіров тағылымы». Республикалық ғылыми-тәжірибелік конференция материалдары. Талдықорған - 2012
  7. «Бабалар үнін жаңғыртқан». Жетісу, Алматы облыстық қоғамдық-саяси газет. № 5, 12 қаңтар, 2013 ж.
  8. Қазақ әдебиеті 24-30 мамыр, жұма, 2013 жыл. «Операның інжуі»
  9. Қазақстан композиторлар қауымдастығы. Қазақстан Республикасы мәдениет және ақпарат министрлігі қолдауымен. Мұқан Төлебаев және бүгінгі қазақ музыкасы (ғылыми-практикалық конференция материалдары). Қазақ классикалық музыкасының інжу-маржаны «Біржан-Сара» операсы. 109-11) б. Алматы, 14 шілде 2013 жыл.
  10. Майра Төлебаева. Мәңгі ғұмыр – мәңгі саз. Жаркенова Д.Қ. «Қазақ классикалық музыкасының бәйтерегі». 120-147 б. Алматы, «Арда» 2013.
  11. Ұлттық музыка мәдениетінің шыңы – «Біржан-Сара» операсы., І.Жансүгіров атындағы Жетісу мемлекеттік университетінің Хабаршысы, Талдықорған, 2013
  12. Халықты әнмен тербеткен, Мұратхан Егінбаев «Көңіл сезімдері» атты 2 томдық жинақта «Алматы-Болашақ» 5-8 бб. (56,5 б.т.). Алматы, 2013
  13. Халықтық-ұлттық музыканың қайнар көзінен бастау алған Еркеғали Рахмадиев шығармашылығы // Қазақстан композиторлар қауымдастығы. «Қазақ академиялық саз шығармашылығының 75 жылдық даму жолы» (ғылыми-практикалық конференция материалдары). Алматы 2014.
  14. Болашақ мұғалімнің ғылыми-шығармашылық іскерлігі мен шеберлігін қалыптастыру // «Шығармашылық мамандық педагогтарының кәсіби дарындылығы: ізденістер, үрдістер және болашақта күтілетін нәтижелер» атты халықаралық ғылыми тәжірибелік интернет-конференцияның материалдары.
  15. Қазақ музыкасының тарихы пәні бойынша дәрістер курсы // І.Жансүгіров атындағы ЖМУ. Талдықорған 2015.