Шалтабаев Алтай Аканович

Шалтабаев Алтай АкановичШалтабаев Алтай Аканович
PhD, ст.преподаватель кафедры Информационных технологий
E-mail: Altai_shaltabaev@mail.ru
Ученая степень и звание:научная школа:
Математика и информатика, Квалификация- учитель математики и информатики (1995)
Защитил свою научную работу «Развитие моделей и средств автоматизации технологии дистанционного обучения» в Йоркском университете штата Алабама США и был признан ученной степенью Доктора философии (Ph.D.) технических наук ( Системный анализ, управление и обработка информации) (2008)
Научные интересы:Теория и методика обучения и воспитания
Читаемые курсы:1. Основы программирования на Ассемблере
2. Архитектура компьютерных систем,
Введение в языки программирования, Алгоритмизация и языки программирования, Алгоритмизация и структуры данных,
Компьютерные сети, Схемотехника
Достижения:2010 г. - медаль «За заслуги в развитии науки республики Казахстан».
Научные публикации:
1. «Физиканы оқыту формаларын, әдістері мен құралдарын таңдауға компьютерлік технологиялардың тигізер ықпалы»Халқаралық ғылыми- педагогикалық басылым. «Ұлт тағылымы» журналы, №1 / 2012, 221-226б.
2. «Компьютерлік қолданбалы бағдарламалық жабдықты оқу процесін жекелендіру үшін қолданудың психологиялық-педагогикалық негіздері, мүмкіндіктері» Халқаралық ғылыми- педагогикалық «Қазақстан жоғары мектебі» журналы №1 / 2012, 183-186б.
3. Қазіргі заманғы ЭЕМ процессорларының даму тарихы мен модельдері, «Ізденіс» журналы, (Жаратылыстану және техника ғылымдарының сериясы) №1(2)/2012, 0,5 б.т.
4. «Macromedia flash негізгі мүмкіндіктері». Халқаралық ғылыми- педагогикалық «Қазақстан жоғары мектебі» журналы №2 / 2012, 206-209б.
5. «Басқару және ақпарат» Қазақстан Республикасы білім және ғылым министірлігінің ғылыми жұрналы «Ізденіс» журналы №2 / 2012, 295-300б.
6. «Паскаль тілінде есептер шығару практикумы» оқу құралы – Алматы: «LIEM Баспасы» ЖШС, 2012-208б. Сарсенбаев Ғ.Б., Шалтабаев А.А.
7. “ Жаңа ақпараттық технологияларды қолданып, дербес компьютерді бағдарламалық және техникалық қамтамасыз ету”.«Проблемы иперспективы развития науки в начале третьего тысячелетия в странах СНГ»// Украина. Переяслав –Хмельницкий, 30-31 қаңтар 2014ж. 267-269 б.
8. Adobe after effect cs3 бағдарламасының мүмкіндіктерін жоғары оқу орындарында оқыту «Проблемы и перспективы развития науки в начале третьего тысячелетия в странах СНГ»// Украина. Переяслав –Хмельницкий, 30-31 қаңтар 2014ж. 269-272 б.
9. Life Science journal 2014;11(7).Coefficient of the Differential Eguation Of Transverse OF The Conveyor Belt. http://www.lifesciencesite.com. 55-60 бет.

10. Салауатты өмір салты. «Салауатты өмір сүруді қалыптастыруда жан мен тәннің даму құндылықтары» атты семинар материалдары // .І. Жансүгіров атындағы ЖМУ Талдықорған 2012ж.

11. Процессорлардың сапалық ерекшеліктері микропроцессорлардың құрылымы // Ізденіс №4(2) / 2012.

12. Математическое представлдение информации в ЭВМ // Актуальные проблемы и перспективы преподавания математики // Сборник III Международной научно-практической конференции. 2012г.

13. Исследование изменений структуры и фазообразования в сварных соединениях сплава 47XHM // «Ғылым, білім және инновация – «Қазақстан - 2050» стратегиясының орындалуының маңызды факторлары» халықаралық ғылыми-тәжірибелік конференция материалдары. – Талдықорған: І. Жансүгіров ат. ЖМУ, 2015.

14. Влияние высокотемпературного старения на структурно-фазовые правращения дисперснно-твердеющего сплава 47 ХНМ 2015

15. DELPHI ПРОГРАММАЛАУ ТІЛІН ҚОЛДАНА ОТЫРЫП САНДЫҚ ӘДІС ЕСЕПТЕРІН ЖӘНЕ МАТЕМАТИКАЛЫҚ ЕСЕПТЕРДІ ШЫҒАРУ ЖОЛДАРЫ // МАТЕРИАЛЫ XVІII Международной научно-практической интернет-конференции «Проблемы и перспективы развития науки в начале третьего тысячелетия в странах Европы и Азии» // 29 – 30 сентября 2015 г. Переяслав-Хмельницкий – 2015.

16. Adobe after effects  бағдарламасының мүмкіндіктері // «Еуразия кеңістігіндегі білім мен ғылымды ұштастыру мәселелері мен перспективасы» атты III халықаралық ғылыми - тәжірибелік конференция материалдары. Талдықорған 2012ж.

17. ЖОҒАРҒЫ ОҚУ ОРЫНДАРЫНДА КРИПТОГРАФИЯЛЫҚ ЖҮЙЕНІ ОҚЫТУ ӘДІСТЕМЕЛЕРІ // МАТЕРИАЛЫ XVІII Международной научно-практической интернет-конференции «Проблемы и перспективы развития науки в начале третьего тысячелетия в странах Европы и Азии» // 29 – 30 февраля 2015 г. Переяслав-Хмельницкий – 2015.

Информация